درباره آزمایشگاه

مرکز پاتولوژی و ژنتیک کریمی‌نژاد - نجم‌آبادی در سال 1358 با هدف فعالیت در زمینه تشخیص بیماری‌های ژنتیک و ارائه بروزترین خدمات آزمایشگاهی به مراجعین عزیز تأسیس گردید. این مرکز به عنوان یک مجتمع آزمایشگاهی دارای گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 از موسسه QAL انگلستان و اولین آزمایشگاه دارای اعتبارنامه استاندارد ISO 15189:2012 از موسسه ASCB، با بهره‌گیری از زیرساخت‌های مدرن و اساتید مجرب و نیروهایی با تحصیلات بالا و به روز و نیز آشنا به آخرین نتایج پژوهش‌های ژنتیکی و روش‌های علمی روز دنیا، سالانه بیش از هزاران تست تشخیصی برای بیماران مبتلا به انواع بیماری‌های ژنتیکی و انواع سرطان‌ها، تشخیص قبل از تولد و تعیین وضعیت ناقلی در بیماران ژنتیک انجام داده و خدمات متنوع مشاوره‌ای و تشخیصی را به هموطنان ارائه می‌کند و همواره با اهتمام به تجهیز بخش‌ها و راه‌اندازی تست‌های جدید متناسب با جدیدترین روش‌های آزمایشگاهی و پیشرفت‌های علمی به این خدمات وسعت بخشیده است.

این آزمایشگاه به عنوان اولین مرکز تشخیص قبل از تولد در کشور، علاوه بر بهره‌گیری از مجموعه‌ای از کارشناسان و تکنیسین‌های آموزش دیده و مجرب، همواره در صورت لزوم از همکاری‎های علمی و حرفه‌ای سازمان‌یافته با محققین و دانشمندان و سازمان‌های داخلی و بین‌المللی جهت تحقق هدف والای خود یعنی پاسخدهی با بالاترین دقت و در اسرع وقت بهره برده است. همچنین تیمی از متخصصان ژنتیک بالینی تفسیر تمامی نتایج را در این مرکز بر عهده دارند و تمامی آزمایش‌ها با سخت‌گیرانه‌ترین معیارهای کیفی به انجام می‌رسند. در صورت لزوم به تمامی بیماران و مراجعین خدمات مشاوره‌ای پیش از آزمایش و پس از آن ارائه می‌شود تا از تاثیر و کاربرد نتایج آزمایش بر خود و خانواده خود آگاهی یابند. این مرکز خدمات تشخیصی برای بیش از 450 ناهنجاری و 900 ژن شناخته شده مسبب بیماری‌های ژنتیکی ارائه می‌دهد و در تمامی خدمات تشخیصی ارائه شده، تفسیر کامل بالینی از واریانت‌های (تغییرات) ژنتیکی نیز ارائه می‌شود.

مرکز پاتولوژی و ژنتیک کریمی‌نژاد - نجم‌آبادی علاوه بر ارائه خدمات آزمایشگاهی، همواره در زمینه پژوهشی نیز فعال بوده که حاصل آن چاپ بیش از صدها مقاله در معتبرترین مجلات علمی دنیا از قبیل EJMG ، AJHG ، PNAS ،  Science ،  Nature و ...  بوده است.

کیفیت نتایج و برآوردن نیاز مراجعین که دسترسی به نتایج با سطح کیفی کلاس A جهانی است، جز با برقراری یک سیستم مدیریت برپایه کیفیت، ممکن نیست. Quality Management System یا (QMS) به عنوان اصل حاکم بر اداره آزمایشگاه بوده است. تعهد مدیریت برای اجرای زیرشاخه‌های چندگانه QMS بر اساس استاندارد‌های CLSI منجر به ایجاد ساختاره در هم تنیده از فرآیند‌ها و اصول منطبق بر حفظ و ارتقا کیفیت شده است که از پایین‌ترین سطح کنترل کیفی روش‌ها تا بالاترین سطوح QSE شامل سیاست‌های آزمایشگاه و اقدامات مدیریتی را در بر می‌گیرد. پیاده‌سازی اصول QMS منجر شده است که آزمایشگاه براحتی معیارهای کسب انواع اعتبارنامه‌های مختلف از قبیل ( ISO 15189) و گواهینامه‌های مختلف (مانند ISO 9001) را بدست آورد و بر اساس برنامه فعال بهبود مدوام (بر اساس دوازدهمین پایه QSE) در تلاش همیشگی بر بروزرسانی کامل سیستم با توجه به نیاز مراجعین باشد.

کارنامه موفق 44 ساله این مرکز بی شک حاصل تعهد بنیانگذاران، مدیران و یکایک کارکنان این مجموعه به حفظ و ارایه بالاترین کیفیت خدمات و کسب رضایت مراجعین محترم بوده است، به طوری که نام این مرکز همواره در میان قدرتمندترین و معتبرترین مراکز در عرصه خدمات مشاوره‌ای و تشخیص ژنتیکی کشور و منطقه درخشیده و به عنوان یک آزمایشگاه رفرانس (مرجع) در این حوزه شناخته می‌شود. این مرکز همواره در راه‌اندازی و ارائه خدمات نوین تشخیصی در کشور پیشرو و انتخاب نخست پزشکان و خانواده‌های درگیر با انواع بیماری‌های ژنتیکی و حتی سایر آزمایشگاه‌های کشور بوده است. خوش‌نامی مرکز پاتولوژی و ژنتیک کریمی‌نژاد - نجم‌آبادی حاصل نرخ بالای موفقیت در زمینه تشخیص بیماری و دقت جوابدهی متناسب با استانداردهای جهانی بوده، به نحوی که ارجاع پرشمار متقاضیان دریافت خدمات از سرتاسر کشور و حتی خارج از کشور گواه این مدعاست.

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 07:30 الی 17:30 پنج شنبه 07:30 الی 14:30

تهران، شهرک غرب، میدان صنعت، ضلع غربی ایستگاه مترو صنعت، پلاک 2 (مسیریابی)55 39 36 88 - 021 کدپستی: 13713-14667

تمامی حقوق این وب‌سایت برای مرکز پاتولوژی و ژنتیک کریمی‌نژاد-نجم‌آبادی است.